" /> Dominika Leśniak | Centrum Rozwoju Osobowości INNER HOME

Dominika Leśniak

Jestem psychologiem oraz seksuologiem. Ukończyłam jednolite pięcioletnie studia magisterskie na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studia podyplomowe z zakresu Seksuologii Klinicznej organizowane przez Warszawski Uniwersytet Medyczny. Zrealizowałam również Studium Interwencji Kryzysowej.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam poprzez udział w stażach i wolontariatach min. w organizacji pozarządowej wspierającej osoby w spektrum autyzmu, Środowiskowym Domu Samopomocy, a także fundacji wspierającej kobiety z doświadczeniem szeroko rozumianej przemocy. Obecnie pracuję w Centrum Zdrowia Psychicznego i Terapii Uzależnień Pro Vita.

W ramach pracy w Inner Home prowadzę konsultacje seksuologiczne, psychologiczne, wspieram w kryzysach. W mojej pracy najważniejsze jest dla mnie tworzenie bezpiecznej i pełnej szacunku przestrzeni. Podczas etapu konsultacji ważne jest dla mnie budowanie relacji opartej na zaufaniu
oraz indywidualne spojrzenie na zgłaszane trudności.

Pierwsze konsultacje polegają na zebraniu wywiadu i poznaniu przyczyn zgłaszanych trudności, by na dalszym etapie, w zgodzie z pacjentem móc pracować nad doświadczeniem dyskomfortu zarówno w obszarze psychologicznym jak i seksuologicznym.

Podczas pracy jako seksuolog bliskie jest mi podejście afirmujące różnorodność doświadczania własnej seksualności przez pacjentów. Istotne jest dla mnie oddanie głosu pacjentom, którzy z różnych przyczyn nie mówili poprzednio o przeżywanym dyskomforcie.

Udzielam wsparcia pacjentom przeżywającym dyskomfort w sferze seksualności. Prowadzę konsultacje dla pacjentów przeżywających min. obniżenie pożądania, ból podczas stosunku, trudności w osiągnięciu orgazmu czy erekcji.

Ważne jest dla mnie całościowe widzenie pacjenta doświadczającego cierpienia w obszarze swojej seksualności. Swoją pracę poddaję superwizji.

Przyjmuję w gabinecie na Kazimierzu we wtorki w godzinach 14:00 – 17:00.

Prosimy o przemyślenie wyboru terminu pierwszej konsultacji, ponieważ kontynuacja spotkań w terminie innym, niż pierwsza rezerwacja może być niemożliwa.