Patrycja Kulesza - ZnanyLekarz.pl

Patrycja Kulesza

Jestem absolwentką psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz seksuologiem (Uniwersytet SWPS). Swoją edukację kontynuuje w ramach kursu „Terapii par i małżeństw” w Krakowskiej Fundacji Rozwoju Psychoterapii im. Profesor Marii Orwid w Krakowie. Jestem również w trakcie 4 – letniego całościowego kursu psychoterapii w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in. w Szpitalu Uniwersyteckim na Oddziale Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w Ambulatorium Terapii Rodzin, w Maltańskim Centrum Pomocy Niepełnosprawnym Dzieciom i ich Rodzicom w Krakowie, Krakowskim Instytucie Psychoterapii oraz Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Krakowie. Aktualnie pracuję jako seksuolog w krakowskich poradniach.

W ramach mojej pomocy udzielam konsultacji psychologicznych oraz seksuologicznych indywidualnych jak i dla par gdzie zajmuje się poprawą jakości życia seksualnego, w tym zwiększenie intymności. Ponadto pracuję z osobami, które mają trudności w relacjach, w sferze seksualnej, jak i stresem mniejszościowym osób LGBT+. Jeżeli nie jest ci obcy ból lub dyskomfort podczas stosunku, chwilowo obniżona chęć na zbliżenia, trudności w osiągnięciu orgazmu, problemy z erekcję czy wytryskiemi lub sfera ta prowadzi do pewnego rodzaju cierpienia, konsultacja seksuologiczna jest odpowiednim miejscem, w którym uzyskasz pomoc i wiedzę jak sobie poradzić.

Celem prowadzonych przez mnie spotkań jest rozwiązanie zgłaszanego problemu. Odbywa się to na drodze postawienia wstępnej diagnozy, ustalenia przyczyn powstałych trudności, dopasowania najlepszej metody pomocy, wsparcia psychologicznego oraz edukacji seksualnej. Dzięki wiedzy z zakresu psychologii i seksuologii, wiem jak ciężko dzielić się swoimi trudnościami oraz intymnymi tematami, dlatego podczas spotkań staram się stworzyć komfortową i bezpieczną przestrzeń, pozbawioną oceny, umożliwiając tym mówienie o swoich problemach bez skrępowania. W kontakcie z drugim człowiekiem kieruję się otwartością, tolerancją i etyką. W swojej praktyce kieruje się ideą pozytywnej seksualności. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Przyjmuję w poniedziałek i środę w godzinach 12.00 – 15.00 w gabinecie.

Prosimy o przemyślenie wyboru terminu pierwszej konsultacji, ponieważ kontynuacja spotkań w terminie innym, niż pierwsza rezerwacja może być niemożliwa.