" /> Dorota Kulesza-Tałan | Centrum Rozwoju Osobowości INNER HOME

Dorota Kulesza-Tałan

Jestem certyfikowaną terapeutką w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, interwentką kryzysową i fototerapeutką. Pracuję z młodzieżą i dorosłymi (także parami) w obszarach: trudności relacyjne, kryzysy osobiste/szkolne/zawodowe, zaburzenia lękowe, stany depresyjne. Wspieram w wyzwaniach, rozwoju osobistym i zawodowym.

Ukończyłam Program Pomocy Psychologicznej w ujęciu Gestalt w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie.

Terapię w podejściu skoncentrowanym na rozwiązaniach ukończyłam w Laboratorium Edukacji i Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (Warszawa, I stopień) i Centrum Rozwiązań w Toruniu (stopień zaawansowany). W Toruniu odbyłam staż kliniczny w Całodobowym Młodzieżowym Ośrodku Leczenia Uzależnień, gdzie przekonałam się, jak efektywna może być terapia w ujęciu Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach. Poddaję się regularnym superwizjom i uzyskałam certyfikację terapeutyczną (nr 51/2022 z dn. 31.05.2022).

Skończyłam I edycję w Polsce studiów Fotografia w terapii i rozwoju osobistym, uzyskując tytuł fototerapeutki (maj 2022).

Jestem członkiem Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach i Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności (mam tytuł superwizora treningu twórczości PSK).

Wybrane szkolenia specjalistyczne:

  • Interwencja kryzysowa w ujęciu PSR
  • TSR w obliczu lęku
  • Uzależnienia chemiczne i behawioralne z perspektywy Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach
  • Metoda Skill Kids – Dam radę!
  • Depresja jako sygnał

W pracy wykorzystuję również elementy arteterapeutyczne, posiadając dyplom instruktorski Akademii Terapii Ekspresyjnych i Technik Relaksacyjnych. Ukończyłam Kurs Redukcji Stresu – Mindfulness oraz intensywny trening uważnej obecności wg metody Rogera Vittoz`a .

Przyjmuję online w poniedziałki od 14:00 do 20:00.

Prosimy o przemyślenie wyboru terminu pierwszej konsultacji, ponieważ kontynuacja spotkań w terminie innym, niż pierwsza rezerwacja może być niemożliwa.